środa, 29 kwiecień 2015 00:00
Czytany 2030 razy

ZAWARTOŚĆ SPRAWOZDANIA ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI SP. Z O.O.


W poprzednim wpisie omówione zostały ogólnie obowiązki związane z zatwierdzaniem rocznych sprawozdań spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, tj. sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z zarządu. O ile o sprawozdanie finansowe dba zazwyczaj księgowa, o tyle sprawozdanie zarządu leży już tylko w jego kompetencji. Wielokrotnie spotykamy się z pytaniem - co właściwie powinno znaleźć się z takim sprawozdaniu oraz gdzie szukać wskazówek, co do jego treści?

wtorek, 28 kwiecień 2015 00:00
Czytany 1831 razy

ZATWIERDZANIE SPRAWOZDAŃ ROCZNYCH W SP. Z O.O.


Wielkimi krokami zbliża się połowa roku 2015, a co się z tym wiąże - termin na zatwierdzenie sprawozdań: finansowego i z działalności jednostki, za rok poprzedzający (o ile w danej jednostce rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym). Tym samym warto przypomnieć obowiązki, związane z tym wydarzeniem i odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań. Ze względu na ograniczone ramy poniższego artykułu, skupimy się na spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

 


 

© 2015 Łukasz Dulian Kancelaria Radcy Prawnego

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych - RODO

 

Łukasz Dulian Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Łobzowska 15/8
31-139 Kraków
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.